Следвайте Гласове в Телеграм и Инстаграм Русия приема сериозно информацията, получена по независими канали, че

...
Следвайте Гласове в Телеграм и Инстаграм Русия приема сериозно информацията, получена по независими канали, че
Коментари Харесай

Русия: Киев подготвя удар по Курската АЕЦ

Следвайте " Гласове " в Телеграм и Инстаграм 

Русия приема съществено информацията, получена по самостоятелни канали, че Киев се готви да нанесе удар по Курската атомна електроцентрала (АЕЦ), това се споделя в съобщение на министерство на защитата.

„ Целта на тази провокация е да се упрекна Руската федерация в „ самозапалване “ на централата, с цел да се сътвори съображение за нанасяне на удари по нуклеарни енергийни обекти в Украйна “, съобщи военното министерство.

Министерството акцентира, че преглежда сходни дейности на киевския режим, който е подкрепян от западни настойници, като директно нарушаване на интернационалната спогодба „ За битка с актовете на нуклеарен тероризъм “, призната с резолюция на Общото заседание на Организация на обединените нации от 13 април 2005 година

„ В случай че киевският режим стартира да извършва незаконни проекти, ориентирани към основаване на техногенна злополука в европейската част на континента с радиоактивно замърсяване на обширни територии, неотложно ще бъдат подхванати строги военни и военнотехнически ограничения за реагиране “, предизвести съветското министерство на защитата.

По-рано, на 16 август, телевизионният канал NBC News цитира почитан киевски чиновник, съгласно който украинското командване повече от година е обсъждало подготовката на нахлуване от страна на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) в Курска област. Източникът изясни, че главната цел на бойците е да отклонят напъните и вниманието на Русия от други елементи на фронтовата линия, изключително от източната, където съветските сили не престават настъплението си.

В същото време представител на съветските служби за сигурност съобщи, че ВСУ приготвя удар по Курската и Запорожската атомни електроцентрали. Той също по този начин означи, че заряди с бойни глави с радиоактивно вещество към този момент са били скразирани в село Желтие Води в Днепропетровска област. Военният сътрудник Марат Хайрулин в своя Telegram-канал заяви, че Киев възнамерява да взриви „ мръсна бомба “, приготвят се удари по местата, където се съхранява отработено гориво от атомната електроцентрала.

На 17 август политическият анализатор и подполковник в оставка от американската войска Ърл Расмусен съобщи пред „ Известия “, че информацията за подготовката на „ мръсна бомба “ от страна на Киев демонстрира, че киевските управляващи са обезверени. За това приказват и опитите на украинските бойци да извършат нахлуване в граничния регион на Курска област.

Източници: " Известия ", Риа Новости

 

 

Източник: glasove.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР